Školenie pre získanie "povolenia na lietanie s dronom"


02.04.2019, napísal: Adam Kacvinský

Cieľom školenia je pripraviť vás na skúšky na Dopravnom úrade pre získanie Povolenia na lietanie lietadla spôsobilého lietať bez pilota, ľudskou rečou – „piloťáku na drony“.Okrem toho Vám odovzdáme plno našich skúseností z praxe, aby ste sa vyvarovali začiatočníckym chybám a mohli sa naplno vrhnúť do práce ☺

p style='text-align: justify;'>Na začiatku sa dohodneme na termíne a mieste školenia. Poviete nám kde a kedy vám to vyhovuje a my zabezpečíme školiacu miestnosť. Stretneme sa napríklad v sobotu ráno a v priebehu 2 dní vás pripravíme na úspešné zvládnutie teoretickej a praktickej skúšky na Dopravnom úrade.

Prednášajúci

Prednášať vám budú lektori, ktorí už majú čo-to odškolené. Časť z nich je uvedená na stránke „O nás“, ale spolupracujeme aj s externými odborníkmi, ktorí sa špecializujú na konkrétnu časť preberaných tém. Zloženie prednášajúcich závisí na dohodnutom termíne školenia. Väčšina lektorov je držiteľom aj inštruktorského oprávnenia na školenie pilotov lietadiel, takže príklady z reálnej praxe vás neminú.

Všetko pokope

Na začiatku školenia od nás dostanete „skriptá“, ktoré sme vypracovali špeciálne pre tento účel. Nájdete tam prehľadne zhrnuté všetky okruhy, z ktorých sa skladá skúška na Dopravnom úrade. Skriptá sú totožné s našimi prezentáciami, takže písať si budete musieť iba krátke poznámky k nášmu výkladu.


Okruhy prednášok

Teoretické školenie sa bude skladať zo 6 predmetov, konkrétne to sú:

  • letecké právo a postupy riadenia letovej prevádzky,
  • všeobecné vedomosti o lietadle,
  • letové výkony lietadla a plánovanie letu,
  • meteorológia,
  • prevádzkové postupy,
  • základy letu.

Objem skúšaných informácií je u každého z predmetov iný, dokopy však prednášky zaberú približne 16 hodín, preto ich rozdeľujeme na 2 dni. Prednášky a štúdijné materiály sú vypracované na základe okruhov otázok skúšaných Dopravným úradom, teda na mieru pre pilotov UAV.  


Počas celého kurzu kombinujeme 'teóriu' s praxou, takže neustále dopĺňame preberané témy s leteckou mapou ICAO, ukážkach na drone, či na modeli lietadla. Tak, aby to bolo zrozumiteľné pre každého, kto mal doteraz s letectvom spoločný tak maximálne začiatok a záver dovolenky :-)

Na záver teoretického školenia si ešte raz zopakujeme prácu s ICAO mapou, pretože to je prvá časť, na ktorú sa pozriete s inšpektorom pri praktickej skúške. Následne si vysvetlíme postup predletovej prípravy a prehliadky dronu. Tak, aby s ňou bol inšpektor Dopravného úradu spokojný. Nakoniec si ukážeme nákres letových manévrov a úloh, ktoré od Vás budú vyžadované na praktickej skúške.Po absolvovaní školenia si vyberiete z dostupných termínov skúšky, na ktorý vám pomôžeme prihlásiť sa. Na praktickú skúšku budete potrebovať dron, ktorý je zaregistrovaný na Dopravnom úrade. Ak taký nebudete mať k dispozícii, zapožičiame vám náš!


Teoretické a praktické školenie "pilota dronov"

V priebehu 2 dní vás pripravíme na zvládnutie teoretickej a praktickej skúšky na Dopravnom úrade. Vyberte si z najbližších termínov školení, alebo nám napíšte a určite sa dohodneme.

Cena teoretického školenia je 200 €

Nezáväzná prihláška             Viac infoPrečítajte si naše ďalšie články:


01.03.2019, napísal: Adam Kacvinský

Zjednodušenie lietania s dronmi na Slovensku!

24.08.2018, napísal: Adam Kacvinský

Podnikanie s dronmi - Výkon leteckých prác

Naši spokojní zákazníci