Naučíme vás s dronom lietať bezpečne – a to aj bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností. Cieľom školenia je vám v priebehu 1 dňa posunúť naše niekoľkoročné know-how v oblasti praktického lietania s dronmi. Nebudete ho tak musieť zdĺhavo získavať a učiť sa na vlastných chybách. Naši školitelia majú nalietaných stovky hodín s UAV, takže Vás neminú ani príhody a tipy z praxe.
Okrem toho vás pripravíme aj na praktickú skúšku pre získanie “Povolenia na lietanie s bez-pilotným prostriedkom”. Vysvetlíme vám ako skúška prebieha, čo od Vás bude vyžadovať inšpektor Dopravného úradu a na čo si dať pozor. Detailne sa pozrieme na čítanie z leteckej ICAO mapy – čo je prvá časť praktickej skúšky. V závere kurzu si vyskúšate praktickú letovú časť (2. časť skúšky) “nanečisto”. Po školení Vám pomôžeme sa na skúšku prihlásiť.
Kurz sa bude konať na letisku Prievidza (LZPE). Začínať budeme v interiéri (v školiacej miestnosti), následne sa presunieme do exteriéru na leteckú časť kurzu, kde sa každému účastníkovi budeme venovať individuálne. Doporučujeme však pred praktickým kurzom absolvovať náš teoretický kurz – podstatná časť interiérovej časti kurzu nadväzuje na legislatívu preberanú na “teórií”.
Ľudskou rečou vás naučíme, ako s dronom lietať od úplnych základov. Pripravíme vás tak aj na praktickú skúšku, ktorá prebieha za účasti inšpektora Dopravného úradu.
Praktický kurz lietania s UAV
Ukážeme si:
- Ako si naplánovať leteckú misiu;
- Ako si skontrolovať vzdušný pristor;
- Čo nezabudnúť skontrolovať pred výjazdom;
- Ako si pripraviť dron a nastaviť softvér pred letom;
- Ake dokumenty a povolenia musíme mať stále pri sebe;
- Akým spôsobom získať od dispečera povolenie k vzletu;
- Ako si UAV pripraviť na mieste vzletu;
Naučíme sa:
- Detailne pracovať s ICAO mapu (1. časť praktickej skúšky);
- Ako nastaviť aplikácie komunikujúce s UAV (2. časť praktickej skúšky);
- Ovládať dron v móde plnej stabilizácie (2. časť praktickej skúšky);
- Ovládať dron v ďalších letových režimoch;
- Nastaviť pokročilé automatické funkcie;
- Riadiť užitočné zariadenie – kameru.
Vysvetlíme si:
- Aké sú pravidlá legálneho lietania s dronmi (1. časť praktickej skúšky);
- Ako postupovať pri sťažnostiach nezúčastnených osôb;
- Ako prebieha kontrola polície/Dopravného úradu;
- Aké riziká súvisia s lietaním s dronmi a ako ich minimalizovať;
- Ako postupovať v prípade neobvyklých hlásení dronu;
- Ako vybíjať, nabíjať a skladovať batérie.
Nezáväzná prihláška
S inšpektorom Dopravného úradu sa stretnete na niektorom zo športových letísk. Skúška sa skladá z 2 častí. Prvá je zameraná na orientáciu a znalosť pravidiel lietania vo vzdušnom priestore SR s použitím leteckej mapy ICAO 1:500 000. V druhej časti si inšpektor DÚ preverí vaše praktické znalosti a skúsenosti s ovládaním dronu počas bežného letu a núdzových situácií.
Typ zariadenia záleží od druhu požadovanej „licencie“. Konkrétne to môžu byť vrtulníky, multikoptéry, teda 4 a viac vrtuľové drony, alebo lietadlá s pevným krídlom, tzv. fixed wing. U všetkých 3 možností však platí, že dané zariadenie musí byť poistené a registrované na Dopravnom úrade. Ak takéto zariadenie nemáte v čase skúšky, kontaktujte nás, požičiame Vám nášho registrovaného Phantoma 4.