Legalizácia nočného lietania s dronom


06.02.2020, napísal: Adam Kacvinský

Máte záujem využívať dron aj počas noci, teda mimo času od občianskeho východu do občianskeho západu slnka? Pomôžeme vám so všetkým, čo k tomu potrebujete.

Väčšina držiteľov povolenia na letecké práce s dronom dnes disponuje povolením na prevádzku len počas podmienok VFR deň. To znamená, že môžu s dronom lietať od občianskeho svitu do občianskeho súmraku.

Čas občianskeho východu a západu slnka je rozličný pre jednotlivé dni v roku, ale aj pre konkrétne lokality. Presný čas pre vašu lokalitu získate z množstva rozličných zdrojov, uvádzame jeden príklad s prehľadnou tabuľkou občianskeho úsvitu a súmraku aj s priloženou "teóriou" k používaným pojmom. 

Pokiaľ vám tento časový rozsah nestačí a chcete legálne lietať aj v nočných hodinách, dokážeme vám pomôcť so získaním povolenia aj pre podmienky VFR Noc. Pomôžeme vám s:

-       Úpravou prevádzkovej príručky pre túto činnosť

-       Hardvérovou úpravou dronu

-       Praktickým tréningom nočného lietania


Pokiaľ chcete s dronom vykonávať nočné lety, napíšte nám e-mail s informáciou o tom, s akým zariadením a v akých lokalitách by ste chceli lietať.  Na základe toho s vami tieto činnosti skonzultujeme a vypracujeme cenovú ponuku.

Kontaktný formulárPrečítajte si naše ďalšie články:


17.04.2020, napísal: Adam Kacvinský

Nové pravidlá lietania s dronmi | 2020

03.03.2020, napísal: Adam Kacvinský

Ako prebiehalo predchádzajúce fotogrametrické školenie

25.08.2019, napísal: Adam Kacvinský

Všeobecné pravidlá lietania s dronmi | 2020

Naši spokojní zákazníci