Barion Pixel

Teoretický kurz profi pilota dronov (online)

216 



UPDATE – od 28.08.2023 školíme podľa novej osnovy, ktorú zverejnil Dopravnú úrad SR.

Úspešné zvládnutie teoretickej skúšky je prvým krokom k legálnemu využívaniu dronov pri podnikaní. Okrem prípravy na všetkých 6 skúšaných predmetov sa na kurze dozviete množstvo praktických informácií, ktoré budete potrebovať pri každodennom komerčnom lietaní s UAV.

Jednotlivé lekcie budú prebiehať od pondelka do štvrtku (presný dátum uvedený nižšie) v podvečerných hodinách od 18:00 do 21:00. Celý kurz prebehne online s využitím platformy WHEREBY. Do e-mailu od nás dostanete link, prostredníctvom ktorého sa pripojíte k online hovoru. Je to úplne jednoduché, nie je potrebné sa nikde prihlasovať ani nič sťahovať. Počas hovoru budete mať nazdieľanú obrazovku školiteľa, skriptá a budete mať možnosť použiť Váš mikrofón či kameru na interakciu so školiteľom počas kurzu. Skriptá vám zašleme v papierovej forme v predstihu kuriérom až domov

V priebehu 1 týždňa Vás prostredníctvom 3 podvečerných online lekcií pripravíme na úspešné zloženie teoretickej skúšky na Dopravnom úrade.

Moduly

Štúdijné materiály

Dostanete „skriptá“ vypracované špeciálne podľa najnovších požiadaviek Dopravného úradu.

Interaktívny prístup

Prednášky kombinujeme s videami a užitočnými webmi. Vedomosti si overíte v našom online teste s viac ako 500 otázkami.

dron ľudia

Prihlásenie na teoretickú skúšku

Celý podrobný postup prihlásenia na teoretickú skúšku aj s tlačivami vám zašleme na Váš e-mail.

Čomu sa budeme venovať

Príprava na 6 okruhov teoretickej skúšky:

  1. Letecké právo a postupy riadenia letovej prevádzky;
  2. Všeobecné vedomosti o lietadlách;
  3. Letové výkony lietadla a plánovanie letu;
  4. Meteorológia;
  5. Prevádzkové postupy;
  6. Základy letu.

Teoretická príprava na praktickú prevádzku UAV:

  • Orientáca vo VFR manuáli;
  • Všeobecné znalosti z oblasti UAV;
  • Praktické skúsenosti s prevádzkou UAV.

Nezáväzná prihláška

Skúšku z teoretických vedomostí absolvujete na Dopravnom úrade v Bratislave. Test sa vykonáva na počítači, kde vám program automaticky vygeneruje otázky ku každému zo 6 skúšaných okruhov. Všetky otázky sú uzavreté s 3 možnosťami, správna je stále iba 1 z nich. Pre úspešné splnenie skúšky je nutné získať minimálne 75 % správnych odpovedí z každého okruhu.

Ak sa vám nepodarí získať z niektorého okruhu dostatok správnych odpovedí, test môžete na ďalšom termíne skúšky opakovať. Na opravnom termíne sa vrátite už iba ku konkrétnemu nesplnenému okruhu, nebudete opakovať celú skúšku. Zúčastniť sa môžete 1. riadneho termínu a ďalších 3 opravných pokusov. Ak skúšku v rámci týchto termínov nespravíte, musíte všetky predmety absolvovať znova s prestávkou 12 mesiacov.

V priebehu niekoľkých dní vás budeme telefonicky kontaktovať ohľadom plánovaných činností, ktoré s dronom chcete vykonávať, informácií o type dronu, s ktorým plánujete v blízkej budúcnosti lietať a pod. Neskôr, niekoľko dní pred plánovaným termínom kurzu, Vám na uvedenú e-mailovú adresu zašleme všetky podrobné informácie vrátane presnej internetovej adresy ONLINE kurzu, postupu na “vstup” do online miestnosti, času začiatku atď.

Na teoretickom školení vám naučíme, ako správne pracovať s VFR manuálom – internetovým rozhraním zobrazenia vzdušného priestoru SR. Na praktickej skúške sa však v prvej časti pracuje s papierovou ICAO mapou, ktorú sa naučíme používať na praktickom kurze. Druhá časť praktickej skúšky sa skladá z overenia schopností ovládať dron počas letu. Tú si inšpektor Dopravného úradu overuje počas niekoľkých letových cvičení. Najčastejšie sa jedná o obrazce, pozdĺž ktorých je potrebné letieť v určitej výške a polohe prednej časti dronu voči pilotovi či svetovým stranám. Na praktickom kurze Vám ukážeme, ako najčastejšie vyzerajú tieto obrazce a aké ďalšie úlohy sú vyžadované od operátora dronu. V zápätí si celý priebeh skúšky vyskúšame “nanečisto”. Taktiež Vám dáme dôležité tipy, na čo si dať na skúške pozor.